Michal Hašek navrhl přejmenování Letiště Václava Havla

Podle předsedy Asociace krajů České republiky by nový název ruzyňského vzdušného přístavu měl znít „Letiště Miloše Zemana“. Hašek tvrdí, že nejen fyzická, ale i státnická velikost současného prezidenta je oproti Havlovi nepoměrně větší. Reakci pravicových stran se bohužel nepodařilo získat, ani věrohodné zprávy o jejich existenci v ČR.

 

(skol) K návrhu se přidal i ministr financí Vlády České republiky (dříve si přivydělával v Německu jako šéf diplomacie pod přezdívkou „Joschka“) Jan Fišer, který si ze zvyku bere na pomoc i základní statistiky: „Skutečně, v počtu odvedené spotřební daně za tabák a alkohol pan prezident Zeman nad Havlem, jehož odkaz jsem si jednu dobu přivlastňoval, mírně vede. V resekcích plic prozatím vede Havel.“

Michal Hašek do této chvíle pro svůj návrh přemluvil většinu hejtmanů, údajně i včetně Jana Žižky z Trocnova, a také Karolínu Peake, která je podle svých slov v takové krizi, že už podepíše cokoliv.

K petici na přejmenování letiště se spontánně připojují tisíce nadšenců, především z červené části slunečního spektra. Spor se tradičně vede již jen o nový anglický překlad pražské ranveje, protože SPOZ má tradičně nedostatek kapacit v oblasti anglického jazyka. Vratislav Mynář poněkud prostoduše navrhl „Milos Zeman is an airplane“, což se pokusil napravit Mgr. Zdeněk Štengl návrhem „Milos Zeman Great Pilot“. S lehkou diverzí se pokusil do petice propašovat svůj návrh i Miroslav Kalousek, jeho verzi „Milos Zeman Airsoft Target“ bohužel těsně před hlasováním zdiskreditoval svou náhlou a nečekaně hlasitou podporou Bohuslav Sobotka.

Nečekaně tak s výsledným zněním anglického názvu vypomohl Fero Fenič, který se nabídl, že nový nápis nad odbavovací halou i rád zaplatí.

Podle nejmenovaných kuloárů České televize se v příštím roce čeká v Praze nárůst počtu odbavených letadel i turistů, kteří si větu „Milos Zeman Unimportant Moron“ nad vchody do letištní budovy rozhodně nenechají ujít.

Napsat komentář