Petr Kott zůstává ve vazbě jako pojistka

(skol) Bývalý politik Petr „Karel“ Kott, který je jedním z obviněných v úplatkářské aféře kolem bývaleho hejtmana Davidha Rata, odmítl nabídku státního zastupitelství na propuštění z vazby. Překvapivý krok obviněného vysvětluje obhajoba klientovou morální silou a vnímáním potřeby, aby zůstal.

 

„Energetická síť českých věznic je dlouhodobě přetížena, především z důvodu používání nelegálně propašovaných spotřebičů od mlýnků na kávu až po satelitní telefony. Pan doktor Kott se rozhodl vypomoci díky svým znalostem a zkušenostem v elektrotechnice,“ uvedl obhájce Stanislav Orel.

Ve věznici se skutečně Kottovi přezdívá „jistič“ a proslýchá se, že je vždy na místě, když něco bouchne. Jeho znalostem eklektického proudu nahrává, že kvůli problémům s parkováním v době svého poslaneckého mandátu dokonce nové řidičské oprávnění musel získat na Slovensku a to v kategorii „polovodič“. Mezi ním a dalšími zatčenými to občas nepokrytě jiskří, přestože se ho vězeňská služba již druhý měsíc marně snaží izolovat.

Ve vazbě nadále zůstává i exhejtman Rath. V kolektivu se nejdříve předpokládáalo, že bude sloužit v sériově zapojeném obvodu jako odpor, nakonec se však ve vězeňském životě uplatnil jako žárovka, což Análně.cz potvrdil jeden ze spoluvěžňů: „No to jo, ty vole, ten tady fakt svítí!“