Michal Hašek jedná o nové vládě s Jiřím Bělohlávkem. Filharmonici mluví o puči.

(skol) Bezprostředně po oznámení konečných výsledků voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky zahájila vítězná ČSSD jednání o sestavení nové vlády. V Rudolfinu se Michal Hašek sešel nečekaně nejprve s Jiřím Bělohrádkem, proti čemuž se jednohlasně postavili zástupci Sobotkova křídla SPOZ. Podle Vratislava Mynáře, který je se stavem koaličních jednání obeznámen předem, bude Bělohrádkovi nabídnut post ministra zemědělství.

 

Nevoli způsobilo probíhající jednání i v řadách sólistů České filharmonie, negativní emoce rezonují především v žesťové sekci. Naopak smyčce jsou celkem v pohodě, proslýchá se, že Michal Hašek veřejně prohlásil, že nadále nehodlá hrát druhé housle.

Tympánisté však otevřeně prohlašují, že se socialisté pokoušejí rozklížit uměleckou obec a mezi ně a činelisty dosadit Vítězslava Jandáka s trianglem.

Vedení filharmonie zůstává v původním složení, přestože se během odpoledne hovořilo o puči. Zdá se, že se jednalo o dezinterpretaci nového koncertního programu, na zítřejší večer je totiž nečekaně zařazen Puccini.

Podle politologů se jedná o velmi chytrý tah hradu, který se destabilizací České filharmonie pokouší vnést dysharmonii do české umělecké obce.

Jiří Dienstbier prohlásil, že žádný další krok Michala Haška už ho dnes nepřekvapí.

Aktualizováno: Po sedmé hodině vydalo KDU-ČSL tiskové prohlášení, že stále čeká na příjezd vyjednávačů sociální demokracie.