ŠOK: Českou hokejovou reprezentaci bude trénovat Schwarzenberg!

(vy/liz) Po včerejší krátkovlnné rezignaci trenéra Hadamczika se na nového lídra české střídačky čekalo výrazně kratší dobu, než se čekalo. Novým lodivodem českého týmu byl překvapivě zvolen bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Vedení českého svazu momentálně shání houpací křeslo, které by se vešlo na hokejovou střídačku.

Řeší se i možnost zákazu výrazných zvukových projevů diváků, aby nového kouče zbytečně nerušily z jeho taktických úvah. Podle reakcí fanoušků na sociálních sítích to nebude problém, protože góly proti Lotyšsku se dají oslavovat i vnitřně a jiné se minimálně ve zbytku sezóny od národního týmu nečekají.

Překotný vývoj odstartoval včera bývalý trenér Alois Hadamczik ve svém pravidelném okénku nadšeného astrologa na Hitrádiu Orion, kdy označil atmosféru kolem národního týmu doslova za puč a poté po ukrajinsku odstoupil. Předseda svazu Tomáš Král v sídle hokejového svazu na Vítězném náměstí v Praze-Dejvicích potvrdil, že posledních několik dní od vypadnutí českého týmu to skutečně nebyl žádný Mejdan. Zatykač na Hadamczika se očekává hned, jakmile Vlastu Parkanovou propustí z léčení.

Na tisové konferenci v lesoparku Šárka vysvětloval Král angažování bývalého ministra zahraničí Schwarzenberga následovně: „Děsí nás současná situace, kdy svazové vedení jednoznačně zaspalo vývoj světového hokeje. Proto jsme hledali nějakého oblíbeného postaršího pána, který by zakryl fakt, že jinak tady na svazu nic neděláme. A protože pan Bukač nám nezvedal telefon, dopadlo to takhle.“ Konference byla poté ukončena, když se ukázalo, že Král už není předsedou ČSLH. Miroslav Kalousek se k celé situaci nechtěl vyjadřovat s tím, že se právě stěhuje do nové kanceláře a nemá čas odpovídat na dotazy novinářů.

Redakci serveru Análně.cz se exkluzivně podařilo získat alespoň reakci nového trenéra. Bohužel jsme však během telegrafického rozhovoru panu ministrovi rozuměli pouze nesouvisející útržky jako „Letošní mistr spí“, „Lágr umí věci“ a „Vláďa družička“. Po hluboké analýze předpokládáme, že to byly vzpomínky na jeho učňovská léta v komunistickém vězení, kdy se naučil neodsuzovat homosexuální vztahy na pracovišti.