Ministerstvo pro nezájem zrušilo Pardubice

(vy/liz) Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová dnes vyhlásila zrušení drtivé většiny Pardubic pro flagrantní nezájem kohokoliv zúčastněného. Jediným pozůstatkem kdysi krajského města nově zůstává pardubické letiště. Na něm totiž zrovna přistával pravidelný vnitrostátní let PCE32 z nedalekých Lázní Bohdaneč a zrušení letiště by si v tu chvíli vyžádalo přelet do Prahy, na což stroj neměl ani palivo, ani odvahu.

Úřad chtěl původně vysvětlit zrušení Pardubic na tisové konferenci přímo v místním lesoparku, ovšem nikdo z místních obyvatel, politiků ani novinářů na místo nepřišel, což ministerstvo vnímá – vzhledem k situaci – za příznačné a považuje tak diskuzi k tématu za uzavřenou.

 

Dokonce i redakce Análně.cz, která je jinak ráda, když ji vůbec někdo někam pozve, na konferenci vyslala pouze svůj standardizovaný korespondenční lístek se sadou generických otázek. Pojďme se tedy alespoň podívat na odpovědi tisového mluvčího MMR:

Může za (doplňte téma) Miloš Zeman?

Pravděpodobně ne. Ale vyloučit se to úplně nedá.

Zhorší (doplňte téma) uprchlickou situaci v Maďarsku?

To určitě ne. Ale už jsme našli sponzora na postavení zábran kolem perimetru města a rádi bychom teď od maďarské strany výměnou za dvanáct metrů pletiva a třicítku sloupek získali jejich projektovou dokumentaci. Zejména nás zajímají kapitoly “Pružnost v tahu” a “Připojení zdroje vysokého napětí”.

Nepřehnal to už tentokrát Miroslav Kalousek?

MMR obvykle nekomentuje kroky opozičních politiků, ale v tomto případě máme pocit, že to Kalousek už skutečně přehnal.

Jaké následky bude mít zrušení Pardubic pro místní obyvatele, podnikatele a celý region východních Čech, se nikomu zatím nechtělo zjišťovat a obecně se očekává, že situace se v budoucnu nijak dramaticky nezmění. Proto namísto ohlasů místních obyvatel přinášíme výsledek dohrávky 32. kola krajského přeboru v ledním hokeji:

Lázně Bohdaneč 5:0 Přelouč

Góly: Mikyska 2, Odhrbek, Novák, Smetana. Vyloučení: Karabáček 5 + do konce. Rozhodčí: Klusek, Petržela, Kuba, Zvolský.

Lázně Bohdaneč se po výhře odpoutaly od pásma sestupu, Přelouč naopak klesla na 9. příčku a dvě kola před koncem je mimo play-off. Další novinky z regionálního sportu budeme i nadále sledovat.

Napsat komentář